HABERLER

DÖVİZ

Alış Satış
dolar USD 9.73 TL 9.75 TL
dolar EURO 11.3 TL 11.3 TL

İLETİŞİM

Keyap caddesi No:45/A - Keyap çarşı arkası
Y.dudullu / ÜMRANİYE

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

1981 yılında aile şirketi olarak kurulan Uzun Mefruşat San. Tic. A.Ş.’nin ortaklarından Osman Uzun şirketi temsil ve izlama yetkili olarak ev tekstilinde, döşemelik kumaş, tül, perde, toptan perakende satış faaliyetlerini yürütmüştür. Bu dönemde Teksa kadifelerinin ana dağıtıcılığı ve yine dönemin pamuklu emprime kumaşı olan Dekora’nın ana bayiliği ve bunun gibi birçok markanın toptan ve perakende ticari faaliyetlerini yönetmiştir. Aynı dönemde İkitelli organize sanayi bölgesinde döşemelik kumaş imalatı için fabrika kurmuş ve kendi döşemelik kumaş markasının satışına başlamıştır.

1999 senesinin sonunda Uzun A.Ş. hisselerinin tamamını devredip 2001 yılında Uzun Tekstil Dekorasyon Tic. Lmt. Şirketini kurmuştur.

Uzun Tekstil toptan ve perakende de döşemelik kumaş satışını sürdürmektedir. Kendi bünyesinde satış ve pazarlamasını yürüten Uzun Tekstil ürünlerini mobilyacı, imalatçı, toptancı ve döşeme atölyelerine vermektedir.

Tüm Türkiye’ye döşemelik kumaş dağıtımında bulunarak 1000’in üzerinde satış noktasına ulaşmıştır ve yurt dışında Lübnan , İran , Kuwait , Tunus , Ukranya , Rusya , Azerbeycan gibi ülkelere ihracat yapmaktadır. Sahip olduğu ürün gamında kadife, şönil, goblen, transfer baskılı kumaşlar , dijital baskı kumaşlar, pamuklu, jakarlı döşemelikler, top boya polyester kumaşlar bulunmaktadır.

Mevcut ürün portföyün de bulunan özel tasarım ve transfer baskılı kumaşlar tamamıyla kendi bünyesinde üretmektedir. Üretim ve tasarım birimlerini kendi bünyesinde bulunduran Uzun Tekstil sınırsız desen seçenekleriyle müşterilerine hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak desen ve metraj skalalarını kısıtlamadan müşteriye göre oluşturur.

Cnr ev tekstil fuarı gibi yurtiçi ve yurt dışı fuarlara katılarak müşteri portföyünü geliştirmeyi amaçlamaktadır. Dijital baskı desen tasarımlarını farklı kalitedeki döşemelik ve perdelik çeşitli dokulu kumaşlara uygulayarak o yılın trendlerine uygun hazırlanan ürünleri kartela haline getirip kendi araç ve personeliyle tüm Türkiye ve Yurtdışındaki müşterilerine sunmaktadır. Grafik tasarım çalışmalarını İtalya ve kendi grafik tasarım departmanında geliştirmektedir.

2012 yılında iç piyasada toptan ve perakende satışını modoko'daki kendi showroom'undan sürdürmektedir.Yurtdışı ihracatlarını Bursa Dermirtaş organize sanayi bölgesindeki  fabrikadan sevk etmektedir.

2015 yılı itaberiyle firmamız Uzun Tekstil Dekorasyon Ticaret Anonim Şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.
Hazır Web Sitesi | Çizgi Web Tasarım